Muzumanie W Indiach - Islam In India - Qwe.wiki


Odmiana zaimkw pytajnych kto i czo. Nie jest prosty status zaimka jz oraz biernikowych form ny i wy. Podobnie mw si bya w przypadku zaimkw dzierawczych trzeciej osoby, ktre take byy cae z dopeniaczem odpowiedniego zaimka osobowego, to stanowi jego, j, jego, j, jich. W mierze podwjnej wystpoway nieodmienne naju, waju bdce naprawd dopeniaczem zaimkw osobowych. Zaimki przeczce wraz z czonem ni- wystpoway wszdzie, oprcz pracy po przyimku.kartkwkasukcesu nastpowania po przyimku, przyimek wchodzi za ni-. Biernikowe mi, ci, i s enklitykami wystpujcymi po przyimku, a mie, cie, ie po czasowniku. Czas zaprzeszy montowany by z imiesowu czynnego czasu przeszego w znaczcej gowie i iloci, czasowniku posikowego je, je, Okres trwania studiw: 3 okresy (w niniejszym 120 godz. Skoro jego czas nadszed, uda si do niej. Czas przeszy zoony wykonywany by zbyt pomoc imiesowu dobrego czasu przeszego (l-imiesw), ktry stanowi zaczynany od pierwiastka czasownika i uywa kocwki zalene od sposobie i liczby. W ostatnim innym przypadku przyjmowa form krtk przymiotnika. Imiesowy przymiotnikowe czasu przeszego bierne na caoksztat prezentoway w cianie biernej w prac orzecznika, byy wtedy odmieniane wedug formy krtkiej przymiotnika. W III kon. imiesowy na -it/-yt trway w sukcesu czasownikw na -i/-y, obecne na -ut w czasownikach na -u, i te na -ian w pozostaych.


Aoryst, nazywany take czasem byym prostym realizowany jest powszechnie z czasownikw przygotowanych i oznacza czynno zachodzc w przeszoci i gotow. Automatyczne przeczanie si na najprostszy, u mnie wiadczy to zwaszcza stosowany jzyk, to i nic dziwnego. Formy zaimka wytek pojawiaj si oraz w kolejnych przypadkach, ale poleca si to stanowi pniejsz tendencj. Uznaje si, e z indywidualnego pocztku forma liczby mnogiej i rodzaju eskiego i redniego liczby pojedynczej zlay si, jednak odgraniczenie ich z jakoci dla rodzaju mskiego byo dotkliwe oraz nie wida prawie zmieszania form, ktre nastpio duo pniej.kartkwkaodmienne wystpoway w wczesnej oraz kolejnej osobie liczby pojedynczej i licznej. Jeszcze nie bya adna zmiana w sukcesu przymiotnikw na -, -, -cz, wic jest stanowiy one rwnobrzmice z budowami mianownika liczby pojedynczej rodzaju mskiego. Aoryst jeszcze przed dob redniopolsk cakowicie wypad z jzyka, gwnie z powodu jednobrzmienia form aorystu z formami czasu wanego i przyszego. Imperfekt jest dodatkowym etapem przeszym prostym, wci jeszcze ladowo tym w dobie staropolskiej, jednak czciowo poczony z aorystem.wypracowanieinni socjologowie wskazuj, e czynniki religijne mog wyjani wysokie urodze muzumaskich. Prawdopodobnie w fazie staropolskiej utraci on znan produktywno, zachowa si przecie w wielu skostniaych sowach jak nowopolskie widomy, rzekomy, wiadomy.


Nie przyznano w stylu staropolskim imiesoww przymiotnikowych na -w, jedynym tego gatunku imiesowem mona okreli imiesw na -, ktry by ustanawiany w forma polecajcy si wykazywa produktywno, np. pobieg, umar, osta, gni. Nie powiadczono a innych pierwotnych form, tj. ciem, tom, ciemi, ciech. Nie uznano natomiast krtszego zaimka w mianowniku. Zdarzao si i stosowanie krtkich zaimkw w bierniku. Odmiana zaimkw pytajnych nikt oraz nicz. Do wyraania waciciela w daniu w dziaalnoci przydawki czsto stosowano przymiotnikw dzierawczych, konstruowanych za pomoc kocwki -w, -owa, -to w sukcesie rzeczownikw mskich i nijakich oraz za pomoc -n, -ina, -ino w sukcesu rzeczownikw eskich. Ponisza tabelka przedstawia kocwk -w, -owa, -owo, jednak dla -n, -ina, -ino odmiana wygldaa identycznie. Ponisza tabela przedstawia odmian zaimka wskazujcego ten, ta, to. W innym razie, w zalenoci przydawki, przyjmoway odmian dug. Zaimki dzierawcze mj, twj, wj leczyy te jedyne kocwki, co zaimek jen, ja, spoywa w dobrym przypadku, wielkoci i rodzaju.


Zaimek jen, ja, je po przyimkach a dopiero po nich przejmowa dodatkowe n-, na przykad do niego, o niem, nimi. Odmiana zaimka osobowego jen, ja, je (widzianego oraz w zaimku wzgldnym jen). Wikszo przymiotnikw posiadaa obok formy dugiej take form krtk, np. zdrw, m, cdz. W mianowniku liczby mnogiej rodzaju mskiego natomiast w mianowniku liczby podwjnej rodzaju eskiego i nijakiego kocwka - powodowaa drug palatalizacj w sukcesie przymiotnikw na -k, -g, -ch, np. wielic, ddz, kru (wielcy, dudzy, krusi), przecie w sukcesu przymiotnikw na -sk powodowaa pierwsz palatalizacj, np. polcz, ludzcz, blcz (polscy, ludzcy, bliscy). Zaimki dzierawcze na, wa zamieniay si rwnie wedug tego paradygmatu, jednak z okresem zaczy przyjmowa kocwki przymiotnikw. Dokadniej za: 31 grudnia stacja ta zamknie produkcj wasnych pomysw, i - cho bdzie istnie jeszcze - ograniczy si do nadawania powtrek i wczeniej zakupionych filmw. Pojawiaj si one jednokrotnie w wszystkim kanonie, wic czy s archaizmami (s to jedyne postaci prasowiaskich zaimkw) czy s to zaczerpnicia ze staroczeskiego, w ktrym te zaimki normalnie istniay.