فیس بوک چیست؟


فیس بوک دانلود بازی اندروید یک وب سایت شبکه اجتماعی است که در فوریه 2004 توسط دانشجویان دانشگاه هاروارد، کریس هیوز، اندرو مک کولوم، داستین موسکوویتز، ادواردو ساورین و مارک زاکربرگ تأسیس شد.

ایده پشت دانلود فیسبوک این بود که یک کتاب آنلاین از چهره ها برای دانشجویان دانشگاه فراهم کند تا بتوانند اطلاعات را به هم متصل کنند و به اشتراک بگذارند. این در ابتدا یک شبکه اجتماعی برای هاروارد بود و در سال های بعد به هر دانشگاهی گسترش یافت. در نهایت به یک شبکه اجتماعی برای هر کسی در هر کجای دنیا تبدیل شد.

مفهوم شبکه اجتماعی در سال 2004 یک مفهوم نوپا بود و کاملا منحصر به فرد نبود. شبکه های اجتماعی دیگری که در زمان ایجاد فیس بوک فعال بودند عبارتند از Friendster که در سال 2002 راه اندازی شد و MySpace که در سال 2003 راه اندازی شد. کاربران اطلاعات، به روز رسانی وضعیت و تصاویر خود را در شبکه های اجتماعی ارسال می کنند. این موارد با دوستان، خانواده و جوامع مورد علاقه به اشتراک گذاشته می شود.

فیس بوک چیزی بیش از یک پلت فرم شبکه اجتماعی است . این نیز یک تجارت است. فیس بوک عرضه اولیه عمومی خود را در 18 می 2012 در بورس نزدک تحت نماد FB انجام داد. این شرکت در 28 اکتبر 2021 به Meta تغییر نام داد. از 1 دسامبر 2021، فیس بوک با نماد MVRS معامله می شود.

فیس بوک تنها یکی از چندین فناوری است که متا در آن فعالیت می کند. در سال 2012، فیس بوک شبکه اجتماعی اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد. سپس فیس بوک واتس اپ را به قیمت 19 میلیارد دلار در سال 2014 خریداری کرد. فیس بوک بعداً با خرید Oculus VR در سال 2014 به قیمت 2 میلیارد دلار وارد سخت افزار واقعیت مجازی (VR) شد. با متا، ایده ایجاد و فعال کردن متاورس است. این امر می تواند شبکه های اجتماعی، VR و اجزای واقعیت افزوده را با هم ترکیب کند تا انواع جدیدی از تعاملات و تجربیات کاربر ایجاد کند.

ویژگی های کلیدی فیس بوک

11 Views