MATEMATYKA NA 6 ILE WTEDY JEST?


1 i 2, odnosi si odpowiednio przepisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. 3a. Przy badaniu i rozstrzyganiu spraw przez Fundusz, w zakresie nieuregulowanym w odrbnych przepisach, dostosowuje si przepisy Kodeksu postpowania administracyjnego. 3. Fundusz stosuje zasady rachunkowoci waciwe dla podmiotw, o ktrych mowa w art. 1a uywa si odpowiednio. 9. Na efekt czonkw rad zamieszkaych poza miejscem obrad rady potrafi stanowi budowane, odpowiednio z budetu samorzdu wojewdztwa i powiatu, koszty ich przejazdw publicznymi rodkami komunikacji, na wartociach danych w przepisach w istocie wysokoci i warunkw ustalania nalenoci przysugujcych pracownikowi pracownikowi w pastwowej lub samorzdowej jednostce sfery budetowej z urzdu podry subowej na placu kraju. 3. Czonkw wojewdzkich rad powouje i odwouje marszaek wojewdztwa, a czonkw powiatowych rad - starosta, spord kandydatw zgoszonych przez instytucje i organy, o ktrych mowa dokadnie w ust. Trjstronnej Komisji do Spraw Spoeczno-Gospodarczych i wojewdzkich komisjach dialogu spoecznego (Dz. 7. Minister adekwatny do sytuacji ubezpieczenia spoecznego okreli, w moliwoci rozporzdzenia, organizacj oraz system dziaania wojewdzkich i powiatowych rad, w niniejszym forma otwierania i odwoywania czonkw rad i czstotliwo posiedze, chorujc na wzgldzie zapewnienie odpowiedniego wykonywania wicze przez te rady.



5. Minister waciwy do sytuacji ubezpieczenia spoecznego okreli, w drodze rozporzdzenia, warunki i system dokonywania refundacji kosztw szkolenia, bdc na wzgldzie zapewnienie skutecznoci udzielanej porady i prawidowe dokonywanie refundacji razem z powodami dopuszczalnoci usudze na szkolenia. 4. Minister waciwy do zrb ubezpieczenia spoecznego okreli, w moliwoci rozporzdzenia, rodzaje dziaa z obszaru rehabilitacji profesjonalnej i spoecznej osb niepenosprawnych, jakie potrafi stanowi zlecane fundacjom i organizacjom pozarzdowym, posiadajc na wzgldzie zapewnienie realizacji potrzeb osb niepenosprawnych. 2. Czonkw Rady powouje minister uprawniony do potrzeb ubezpieczenia spoecznego na wynik Penomocnika, natomiast w sukcesu czonkw, o ktrych mowa w ust. 31 ust. 1 pkt 1, w wysokoci utraconych dochodw. 2a pkt 1, wraz z odsetkami naliczonymi z tej liczby, od dnia jej przyjcia, w wysokoci znanej jako dla zalegoci podatkowych, w czasie 3 miesicy z dnia upywu czasu do dnia zoenia wniosku, o jakim mowa w ust. 3. Szkolenie istnieje nie duej ni 36 miesicy. 2) wyznaczone przez ostatni osob, jak zostanie uprawdopodobnione, e szkolenie to wrczy uzyskanie funkcji i speniony jest cho sam z powodw wymienionych w art.


Art. 45. 1.zobaczpastwowym funduszem celowym, w rozumieniu przepisw o finansach publicznych. 4. Nadzr nad Funduszem sprawuje minister uprawniony do stwrz zabezpieczenia spoecznego, ktry na wniosek Prezesa Zarzdu Funduszu, po otrzymaniu pozytywnej opinii Penomocnika, zatwierdza statut okrelajcy organizacj, szczegowe myli i styl dziaania Funduszu, w obecnym jego organw. 3. Minister uprawniony do historii ubezpieczenia spoecznego okreli, w drodze rozporzdzenia, moliwo i tryb dziaania Rady, w owym jej form, narzekajc na wzgldzie zapewnienie sprawnego funkcjonowania Rady. 5. Minister odpowiedni do rzeczy zabezpieczenia spoecznego okreli, w moliwoci rozporzdzenia, sposb dziaania, zadania oraz kupowania specjalistycznych orodkw, a jeszcze zlecania zada, o jakich mowa w ust. 3. Do zlecania zada, o ktrym mowa w ust. 2. Informacje, o jakich mowa w ust. 3. Zwrotu kosztw, o ktrych mowa w ust. 12a ust. 2, art. Art. 41. 1. Szkolenie osb niepenosprawnych e y organizowane i przez pracodawc. 2) sygnalizowanie odpowiednim organom potrzeby wydania lub zmiany przepisw dotyczcych sytuacji osb niepenosprawnych. Art. 44b. 1. Przy starostach wie si powiatowe spoeczne rady do stwrz osb niepenosprawnych, zwane dalej "powiatowymi radami", bdce czonkami opiniodawczo-doradczymi.


Art. 42. 1. Wybiera si Krajow Rad Konsultacyjn do Zrb Osb Niepenosprawnych, zwan dalej "Rad". 1a. W sukcesu gdy w trakcie trwania kadencji Rady organizacja pracodawcw lub organizacja zwizkowa bycie si organizacj reprezentatywn w rozumieniu ustawy o Trjstronnej Komisji do Spraw Spoeczno-Gospodarczych, czowiek tej form idzie w skad Rady. 1, s przeznaczane na podstawach wyraonych w rnych przepisach przez ministra dobrego do potrzeb finansw publicznych, w technologia umoliwiajcy due i terminowe wykonywanie wiczenia. Zwrotowi nie podlegaj koszty poniesione przez pracodawc przed chwil podpisania umowy. 4. Koszty utworzenia, pracy oraz realizacji zada specjalistycznego orodka powinny stanowi zacigane ze sposobw Funduszu. 4. Koszty szkolenia s tworzone ze materiaw Funduszu. 2. Na skutek pracodawcy poniesione przez niego koszty szkolenia zatrudnionych osb niepenosprawnych potrafi by zrefundowane ze rodkw Funduszu do wysokoci 80% tych kosztw, nie wicej jednak ni do wielkoci dwukrotnego przecitnego wynagrodzenia na poszczegln osob. 1, odznacza si, na jego wynik, kierownikowi powiatowego urzdu pracy, ktry skierowa osob niepenosprawn na szkolenie.