تاریخ زن


دستگاه تاریخ زن دستی

 

از قدیمی ترین و ارزان ترین دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای درج تاریخ و اطلاعات بر روی بسته بندی محصولات می توان به تاریخ زن های دستی اشاره نمود.

همان طور که از نام این تجهیزات مشخص است، تمام انرژی مورد نیاز برای به حرکت در آوردن اهرم و چاپ اطلاعات، از طریق دست انسان تامین شده و فرایند کاملا مکانیکی می باشد. این دستگاه ها برای درج اطلاعات حتما باید با محصول و بسته بندی و سطح مورد نظر تماس داشته باشند، به همین دلیل به آنها تاریخ زن های تماسی نیز گفته میشود. برای استفاده از این دستگاه ها به کلیشه یا کلیدهایی که هر یک نشان دهنده یکی از حروف و ارقام و کاراکترها می باشد نیز است. ابتدا تاریخ و متن مورد نظر به کمک این کلیشه ها تنظیم شده و شبیه به قاب روی دستگاه قرار گرفته و با فشردن روی سطح عمل چاپ صورت میگیرد.

در تاریخ زن های دستی نیاز به ریبون و حرارت می باشد تا حروف بر روی آنها قرار گیرد. لازم به ذکر است که این دستگاه ها دارای انواع گوناگونی از قبیل استامپی و غلطکی می باشند که متناسب با نوع محصول می توان آنها را انتخاب نمود. با توجه به اینکه تمام فرایند چاپ اطلاعات به کمک این دستگاه ها با نیروی دست انسان صورت میگیرد، به همین دلیل برای کارگاه های تولیدی کاربرد دارد که تیراژ محصولات آنها زیاد نیست.

https://paya-pack.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B2%D9%86/

9 Views