جویس ویپ


 

در ابتدا میخواهیم گفت برخی از اسم هایی که در ایران برای جویس بکار دستگیر می شود را ذکر کنیم:

 

برخی نام آن را جویس می نامند.

 

جویس ها در دستگاه های ویپ بکار برده می شوند و همان مایعی هستند که درون ویپ ریخته شده و توسط گرمایشی که در تو ویپ میبیند به بخار تبدیل شده و آن حجم دود بی اندازه و عطر و طعم گزیده تر خویش را منتشر میکند

 

جویس ها از چه موادی ساخته شده اند؟

لیکویید یا جویسِ ویپ در لابراتورهای بزرگ و ذیل عقیده کارآزمودگان ساخته میشوند. در ضمن به فرمان اتحادیه اروپا محتویات این مایع روغنی (جویس) بدست کمپانی های سازنده بایستی بطور کامل برروی بطری و برچسب تولید فرآورده ذکر شود که در باره مواد ساختن دهنده در پیوستگی مفصل توضیح میدهیم:

جویس ها از ۴ عنصر اصلی ساخته می شوند.

1- گلیسیرین گیاهی: VG- Vegetable Glycerin

محتویات جویس

گلیسیرین مورد استعمال در جویس از روغن های گیاهی است، به همین دلیل به آن ویجی (VG) می گویند اما نکته ی مهم این است که اگرچه از روغن ساخته می شود ولی به راستی روغن نیست و نباید اشتباه کرد.

ویجی مایع بی رنگ و با مزه کم و بیش شیرین است و مفتوح هم قابل به ذکر است که بسیاری از محصولات خوراکی نیز از ویجی ها بعنوان شیرین کننده استفاده میکنند.

 

2- پروپیلن گلیکول: PG- Propylene Glycol

 

همانطور که گفتیم درصد زیادی از جویس را ویجی برپایی می دهد و بیشتر درصد باقی باقیمانده ی جویس، پیجی یا همان پروپیلن گلیکول است. پیجی برای حفظ رطوبت کاربرد می شود و در بسیاری از داروها و مواد غذایی نیز استعمال میشود. هر چقدر مقدار پیجی اغلب باشد مزه دهی اغلب دانستن می شود و در مساوی کامدهی جویس کمتر خواهد شد.

3- طعم دهنده ها

طعم جویس

یکی از بهترین موارد در بحث گزینش جویس، بحث طعم ها یا همان Flavour است. تا پیش از این مرحله به راستی جویس هیچ طعم خاصی ندارد و در این مرحله با طعم های اختصاصی که هر شرکت برای خویش دارد، آن عطر و مزه استثنایی را تو جویس ها قرار می دهند. مزه های جویس دنیایی از طعم های ترکیبی و یا تکی، کیک و دسری، تنباکویی، شیری و… می باشند.

 

۴- نیکوتین:

 

در نهایت، کم و بیش اکثر جویس ها در بر گیرنده تعدادی نیکوتین هستند. (این همان چیزی است که باعث می شود حس جایگزین شدن سیگار بدست ویپ کشیدن حس شود) مقدار نیکوتین شدنی است صفر باشد یعنی بدون نیکوتین و بیشینه می تواند الی ۵۰ رغبت گرم باشد که مقدار بسیار فوقانی است.

 

در کل می توان گفت که نیکوتین ۳ میلی گرم گرد از مناسب ترین مقادیر برای ویپینگ به شمار می رود چرا که هم مقدار آن زیاد کم است و هم اینکه گلو را کمتر زده و مزه دهی نکوداشتن هم دارد. ولی چرا نیکوتین ۰ را نگفتیم؟ به همان دلیل که در چند خط پیشین گفتیم این نیکوتین است که حس سیگار را به شما منتقل میکند. و اگر همان مقدار مختصر هم نباشد، تنها یه دودی میاد و میره و البته در جویس های نیکوتین صفر مزه دهی کمتر دریافتن می شود.

 

و در نهایت لازم به ذکر است که برخلاف باور مردم، نیکوتین داروی زیاد امنی است و دود سیگار است که مایه گزند می شود.

 

تقریبا ۹۰ درصد مواد ساختن دهنده ی جویس ها ترکیب پروپیلن گلیکول و گلیسیرین گیاهی هستند که در جویس های گوناگون درصد ترکیب این دو متفاوت است. مثلا در جویس های blvk معمولا ویجی ۷۰ و پیجی ۳۰ درصد می باشد. در جویس های فایوپانز ویجی ۵۰ و پیجی ۵۰ درصد می باشد. در باره مزه دهنده های جویس هم، دنیایی از طعم های تک ، ترکیبی، میوه ای، کیک و دسری، تنباکویی، خنک و بسیاری طعم های سایر توسط کمپانی ها فرآوری می شود.

 

نکاتی در باره برگزیدن جویس اصل:

۱- جویس ها حتما باید حائز تاریخ انقضا باشند که معمولا بصورت یک کد روی بطری جویس ها هک می شود.

 

2- در انتهای بطری ها باید یک علامت با اسم gorila glas باشد.

 

۳- مراقب جویس های تقلبی که شبیه به اصلی می باشند باشید – بعنوان نمونه کمپانی نستی اصلا جویس ۵۰ میل با شکل قوطی فلزی فرآوری نمیکند، اما در ایران، جویس های ۵۰ میل نستی در حال فروش هستند و مردم هم بدبختانه شوربختانه اطلاعی ندارند و خرید میکنند!!!

 

۴- جویس را در مکان های خشک و بعید از روشنایی سر راست خورشید و در ضمن دور از حرارت پیمان بدهید، لغایت عطر و طعم ریشه دار خودش رو حفظ کرده و تغییر رنگ هم ندهد.

برای دیدن ادامه مقاله به لینک ذیل مراجعه کنید:

جویس ویپ